Tento blog je prostě o mě a mých zájmech.

Srpen 2012

Černá, Originální nebo Odvážná?

15. srpna 2012 v 17:10 | Iris |  Obecně
Poměrně dlouho jsem dumala co napsat na téma černá. Je to poměrně pěkná barva, vyjadřuje blbou náladu, právě mám na sobě černý kalhotky. Nic moc, že? Pak mě napadlo napsat o odívání patnáctiletých nanynek z pohledu patnáctileté nanynky.

1. TRIČKO A RYFLE - Ať je sněhová kalamita nebo tropické vedro, příslušnice této skupiny mají na sobě dlouhé ryfle a k tomu tričko s krátkým rukávem, nejlépe jednobarevné a bez potisku. jednou za čas přidají nějaký ten šperk a ve státní svátky si dokonce oblečou košili nebo tričko s potiskerm. A zásadní změny se konají dokonce každé roční období - z tenisek do kozaček, z kozaček do tenisek a z tenisek do sandálů nebo balerín. Abych jim zase moc nekřivdila - na předávání vysvědčení si ty méně zatvrzelé vyznavačky tohoto stylu vezmou i sukni.
Ideální image*
vršek: červené tričko s krátkým rukávem
spodek: ryfle
boty: obyčejné tenisky
doplňky: červené pecky v uších

2. ČERNÉ - To je, když se někomu zúží barevné spektrum jen na jednu barvu. To jsou takové ty gotičky, které někdy nosí dost otřesné kombinace, hlavně když jsou černé. Občas přidají i červenou nebo tmavě modrou, ale to jen některé.
Ideální image
vršek: takový prazvláštní černý topík
spodek: černá sukně po kolena, černé punčocháče s červenými lebkami
boty: černé na podpadku
doplňky: lebkózní prsten

3. ORIGINÁLNÍ - Jak praví název, tyto dívenky jsou prostě originální. Originální může být dobré i špatné. Na fialových šortkách, bílém tričku, oranžových silonkách a správně barevných doplńcích není nic špatného, ale když ještě přidáte lesklé červené boty, zelenožlutý svetřík a stříbrnou čelenku, může to udělat docela strašný zjev. Takže všeho s mírou!
Ideální image
vršek: černé šaty
spodek: fialové silonky
boty: černé lodičky
doplňky: růžovofialové korále, růžové nehty (k té přeplácané originalitě přidejte ještě oranžovou mikinu, plno barevných korálkových náramků a vyměňte lodičky za křiklavě zelené tenisky)

4. JAK CHCEŠ, MAMI - I v patnácti letech některé mé spolužačky oblékají maminky. Vsadila bych se, že tyto holky doma slýchávají věty jako "Teta Jana nám poslala tuto krásnou dlouhou ryflovou sukni, tak ji přece nevyhodíme" nebo "Prosimtě, nemusíš kopírovat spolužačky, podívej se přece na tuhle košili, to za nás hrozně frčelo". Maminky po nich chtějí, aby se oblékaly buď levně, nebo podle jejich stylu. Takže tyhle nešťasnice potom proti své vůli přicházejí do školy v sukních, do kterých se už babičky nevlezou; tričkách, která byla v sekáči jenom za dvacku nebo v legínách, které jejich matkám vnutily kamarádky a jim bylo blbé říct ne.
Ideální image
vršek: růžové tričko s motýlky
spodek: krátké ryfle (krátké ve smyslu malé)
boty: tenisky po sestřenici
doplňky: žádné

5. ODVÁŽNÉ - Tahle skupina je obvzlášť rozšířená. U nás ve škole se to jen hemží holčinami, které nosí blyštivá trička s výstřihem až do pasu, bederní roušky, které zvou sukněmi a ty nejdrsňáčtější tenisky. Bohužel, mezi kluky jsou tyto individua dost oblíbená a my decentně oblékané a rozumné máme prostě smůlu.
Ideální image
vršek: šedé tričko s mickey mousem
spodek: uplé ryfle
boty: basketbalové tenisky
doplňky: obrovské kruhy do uší a blyštivý náhrdelník

6. HANDMADE - Sem patří holky, které doma s radostí batikují, šijí, modelují z fima, no prostě něco kutí a vyrábí. Kamarádčina mamka se tím živí a ta vyrábí nádherné věci, ale například od výrobců začátečníků je to strašné. Musím ale říct, že se mi víc líbí originální fimo naušky než obrovské růžové třpytivé hvězdy.
Ideální image
vršek: černé tílko
spodek: zelenožluté batikované kalhoty s namalovanými ještěrkami
boty: černé antické
doplňky: černý plstěný set

7. ROZUMNÉ, DECENTNÍ, ALE NE NUDNÉ - Takhle to podle mého názoru má vypadat. Tyto slečny to umí vychytat, ví co se hodí na každou událost. Na školní výlet se nebojí si vzít obyčejné tričko a šortky, do divadla se nezdráhají před sukní. Možná nemají nejrozsáhlejší šatník, ale umí oblečení originálně kombinovat. Někdy si oblečou tričko a ryfle, někdy jdou celé v černé, jindy se nezdráhají před minisukní, ale vyloženě netíhnou k jednomu z výše zmiňovaných stylů. Když už, tak k originální nebo k handmade. Takhle to podle mě má správně vypadat.
Ideální image - tady to nejde vyloženě říct, každý si to předtavuje trošku jinak
vršek: bílé tričko s krátkým rukávem
spodek: lacláče
boty: černé tenisky
doplňky: černé pecky v uších, barevný náramek


Ráda bych poděkovala svým a bratrovým spolužačkám, které se na mě culí z fotek na nástěnce a velmi mě inspirovaly. Taky bych se chtěla omluvit, že nemám obrázky. Našla jsem si je, ale nechce se mi to uložit.

* Uznávám, u některých je to trošku přehnané.

Můj domácí mazlíček...

10. srpna 2012 v 14:39 | Iris |  Obecně
...je kočka.

Velmi nečekaný obsah článku, zvlášť když se snažím dělat ty články aspoň trochu delší a zajímavější, ale dneska se mi nechce, fakt ne. A navíc na můj blog už týden nikdo nepáchl, takže toto je jen taková past na návštěvníky. Takže mí drazí nachytaní - když už jste tady, tak si laskavě pčečtěte i nějaký jiný článek a třeba napište i komentář. Autorku to velmi, ale opravdu velmi potěší. Děkuji a prosím promiňte mi tuto podlost, ale mě se dneska nic psát nechce. DěkujiMrkající.

Zase jsem zkontrolovala nové blogy

8. srpna 2012 v 14:49 | Iris |  Recenze jiných blogů
Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem si naposledy vybrala nové blogy, ale aspoň měli ti nešťastníci víc času se uchytit- Zde jsou výsledky:
  • http://basne-laska.blog.cz/ Sice otřesný růžový blogácký design, ale básničky jsou to pěkný. Upřímně, zajímalo by mě, kdo to čte... Je to pořád na jedno brdo, ale autorka (předpokládám, že je to holka) se pořád snaží.
  • http://tryitnow.blog.cz/ Boží design, ale ani jeden článek. Tady to blogování někoho rychle přestalo bavit.
  • http://ilovegymnasticss.blog.cz/ Blog pro někoho, kdo je rád, že udělá kotrmelec, naprosto nevhodný. Design se mě osobně moc nelíbí, ale aspoň to není ta odporná blogácká šablona (viz basne-laska.blog.cz).Ze začátku je tam příval článků, ale teď už mají dva měsíce útrum. Asi to holčeny už nebavilo...
Ty druhý dva blogy jsou beznadějný, ale ten první se snad ještě vzchopí a začne psát o něčem jiným.